Domena FMB.PL

kontakt: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Strona internetowa www.fmb.pl to obecnie adres poświęcony tematyce związanej ze stylem życia i wszystkimi aspektami kryjącymi się pod tym hasłem, a więc zdrowie, uroda, kuchnia, ciekawostki ze świata, budowlanka, medycyna, prawo czy kultura i sztuka.

Nic jednak nie stoi na przeszkodzie, by potencjalny i przyszły właściciel domeny zinterpretował adres domeny według własnego pomysłu i potrzeby tworzenia strony związanej z konkretną tematyką.

Ze względu na dość szeroki zakres zawartości zamieszczanej na www.fmb.pl, strona może pochwalić całkiem zadowalającymi statystykami odwiedzin i odsłon, które z pewnością po spersonalizowaniu portalu będą jeszcze lepsze. Każdy kierunek, jaki obierze strona ma szansę przynieść satysfakcjonujące zyski.

Domena ma charakter niezależny, a więc przystosowanie jej według własnej wizji nie stanowi najmniejszego problemu. Nowy właściciel ma wybór nie tylko względem zawartości, ale również układu graficznego strony i przyszłych reklamodawców. Wszystkich zainteresowanych ofertą zachęcamy do kontaktu i poznania szczegółów sprzedaży. Z pewnością zakup ten okaże się dobrą inwestycją. Ile warta jest strona www.fmb.pl ? Warta jest tyle ile zapłaci kupujący;) Zainteresowanych zakupem domeny www.fmb.pl  zapraszamy do negocjacji.

Ziemniaki wcale nie muszą oznaczać nudy

Oswojeni z zasadami kuchni fusion śmiało sięgamy po polskie warzywa i chętnie nadajemy im nowe oblicze. Najlepszym przykładem są ziemniaki, które od wieków obecne na naszych stołach, dziś stają się głównym składnikiem egzotycznych dań rodem z wielu zakątków Europy. Portugalskie Caldo Verde, francuski Gratin czy Casserole – wybór inspiracji jest ogromny. Oryginalnie przyprawione, zestawione w ciekawe połączenia smaków ponownie zyskują nasze zainteresowanie. I słusznie!

Choć ziemniaki często postrzegane są jako warzywa pospolite, mają wiele do zaoferowania. Swobodnie możemy włączyć je do diety odchudzającej, gdyż przede wszystkim są niskokaloryczne – w 100 g kartofli gotowanych w wodzie znajdziemy jedynie 75 kcal. Co więcej, miąższ z ziemniaków zawiera lekkostrawne węglowodany, wysokiej jakości białko i błonnik, który korzystnie wpływa na trawienie umożliwiając poprawną perystaltykę jelit. Szczególnie lubiane i smaczne młode ziemniaki są także wartościowym źródłem witaminy C – średniej wielkości bulwa zawiera ok. 16 mg. Warto więc uwzględnić kartofle w codziennym menu, nie tylko jeśli zależy nam na odporności, ale również gdy chcemy mieć piękną cerę. Ziemniaki mają bowiem właściwości nawilżające oraz zmiękczające i znajdziemy w nich wiele minerałów: potas i fosfor, magnez, wapń, żelazo, mangan, sód, fluor, jod i siarkę. Reasumują: im częściej jemy pyry, tym lepiej dla naszego zdrowia i urody. Jak zatem przygotowywać kartofle, aby regularnie czerpać z ich dobroczynnych właściwości?

Stłuczony, jak ziemniak

Na polskich stołach – szczególnie jesienią i zimą – ziemniaki występują najczęściej w postaci puree. Ta kremowa masa powstała z połączenia ubitych ziemniaków z dodatkiem mleka i masła gości na stołach zwyczajowo jako dodatek do mięs i sosów. Wskazówka! Trzeba zwrócić uwagę, aby ziemniaki nie tuczyły, dlatego nie należy łączyć ich z tłustymi potrawami. Planując codzienne menu, warto pamiętać także o tym, że utłuczone pyry są również składnikiem pysznych, sprężystych klusek: śląskich z dziurką, malutkich kopytek i wypełnionych miąższem knedli z owocami. Doskonałą bazą do przygotowania szybkich i wartościowych potraw ziemniaczanych jest Kiszka Ziemniaczana firmy Gzella, która posiada wiele możliwości przygotowania. Entuzjaści grilla mogą przyrządzić ją na rozgrzanym ruszcie z dodatkiem świeżych warzyw i mięsa, zaś zwolennicy domowych sposobów mogą skorzystać z piekarnika, czy patelni tworząc wyśmienite dania obiadowe. Zapiekane kulki ziemniaczane, gołąbki, pierogi z farszem z kiszki lub wyrazista zupa ziemniaczana to tylko niektóre sposoby przyrządzenia tego gotowego produktu. Poszukując inspiracji na lekką i smaczną kolację możemy stworzyć natomiast całą gamę przekąsek, którym daleko do ciężkich i uważanych za niezdrowe fast food.  

Przekąski, to nie tylko chipsy!

Kartofle, ziemniaki, pyry jakby ich nie nazwać stanowią bazę dla wielu przekąsek. Duża doza inspiracji płynie z kuchni wegańskiej, dzięki której wiemy jak przygotować m.in. dietetyczne frytki i chipsy z batatów. Idąc za sugestiami kuchni fusion, odświeżamy również pamiętane z dzieciństwa przepisy, jak placki ziemniaczane czy popularne w PRL-u - kotlety z kartofli. Kluczem do nowej, smakowitej jakości są odważne kombinacje smaków. Starte pyry łączymy z cukinią i marchewką, a do kotlecików hojną ręką dodajemy egzotyczną kolendrę. Z ziemniaków przygotujemy także szybkie potrawy na lekkie obiady i kolacje we dwoje. Przykładem mogą być jajeczne fritatty i tortille rodem z Hiszpanii z ogromną ilością smakowitych dodatków, zapiekane na patelni lub w piekarniku. Niezależnie od ulubionych dodatków, czy kulinarnej odwagi głównym składnikiem każdej potrawy stają się ziemniaki, uważane od wielu lat niesłusznie za bezwartościowy produkt. Poszukujący smacznych i szybkich przekąsek mogą skorzystać z wyrazistej Kiszki Ziemniaczanej doskonale sprawdzającej się jako zamiennik ziemniaków w każdej z potraw – nie tylko skrócimy czas przygotowania, ale także nadamy im wyjątkowego aromatu tworząc np. ziemniaczane muffiny.

Na danie główne

Jeśli chodzi o dania główne, to wielu Polaków nie wyobraża sobie mięsa bez dodatku kartofli. Upodobania kulinarne odzwierciedla również ilość receptur na przygotowanie ziemniaków – od wspomnianego puree, przez ziemniaki pieczone w mundurkach, z ziołami, solą morską i pieprzem, po duszone wraz z wędlinami i mięsami. Szczególnie młodsze pokolenie ceni sobie szybkie w przygotowaniu zapiekanki, dające nie tylko wiele możliwości modyfikacji, ale także doskonałą porcję energii. Metoda kulinarna jest nad wyraz prosta – lekko obgotowane kartofle układamy w naczyniu żaroodpornym z ulubionymi składnikami i zalewamy lekkim sosem. Reszta odbywa się dzięki wysokiej temperaturze - zapachy cudownie przenikają się, a warzywa lekko rumienią. Idealną bazą dla zapiekanki może być Kiszka Ziemniaczana Gzella, która nie tylko zastąpi ziemniaki, ale doda potrawom wspaniałego aromatu wieprzowiny
i przypraw. Ten regionalny produkt z Borów Tucholskich będzie świetnie smakować w połączeniu z cebulką oraz papryką, koniecznie pod pierzynką z sera żółtego.

- Ziemniaki mają bogatą tradycję w polskiej kuchni. Trudno zliczyć, ile receptur funkcjonuje w użyciu. Pewne jest jednak, że ta liczba stale rośnie. Stanowią uniwersalny, zdrowy i tani dodatek codziennego jadłospisu. O niesłabnącym zainteresowaniu tym warzywem świadczą stałe poszukiwania miłośników smaku. Przykładem jest sukces Kiszki Ziemniaczanej, regionalnego wyrobu pochodzącego z tradycyjnej kuchni borowiackiej – mówi ekspert firmy Gzella – Połączenie gotowanych polskich ziemniaków, mięsa i boczku wieprzowego oraz cebulki sprawia, że przysmak ten jest pożywnym dodatkiem do obiadu lub też samodzielną potrawą. Jej prosty skład pozbawiony dodatku: glutaminianu sodu i fosforanów, podkreśla dodatkowo naturalny regionalny rodowód z Borów Tucholskich. Warto odkryć więc na nowo zapomniane już lokalne smaki, które pozwolą na nowo delektować się doskonałością smaków sprawdzonych przez pokolenia Polaków lub też poeksperymentować z ich nowymi odsłonami w ramach kuchni fusion.

Herbata w różnych krajach

Herbata TEAHerbata to napój, który towarzyszy nam przez cały rok i o niemal każdej porze dnia. Jest uniwersalna ze względu na różne możliwości jej przygotowania. W zależności od długości parzenia liści możemy uzyskać napar pobudzający lub uspokajający. Można ją także pić na ciepło lub na zimno, przyrządzoną na sposób wytrawny lub na słodko. Smak, który dzięki temu uzyskamy, w dużej mierze zależy także od miejsca jej pochodzenia. Eksperci marki Akbar przygotowali mini poradnik, który pozwoli poznać najpopularniejsze na świecie rodzaje herbat.

Na jakość i charakter herbaty wpływa wiele czynników, między innymi miejsce i sposób jej uprawiania, moment zbioru czy stopień rozdrobnienia. Chcąc wybrać najlepszą, warto zapoznać się z jej pochodzeniem i sposobem produkcji. Poniższy poradnik pozwoli poznać herbaty popularne na całym świecie i wybrać tę, która będzie dla nas najodpowiedniejsza.

Japońska Matcha

Herbata Matcha należy do gatunków zacienionych. Oznacza to, że kiedy krzewy herbaciane zaczynają rosnąć, przykrywane są plastikowymi plandekami i słomianymi matami, aby ograniczyć dostęp słońca do rośliny. Zebrane liście muszą następnie przejść złożoną obróbkę, która pozwala otrzymać proszek o zielonym kolorze i drobniejszej konsystencji niż ten w pudrze dla dzieci. Zanana jest od tysiącleci i to właśnie ją wykorzystuje się w tradycyjnym, japońskim ceremoniale parzenia herbaty.

Cejlońska czarna herbata

Na wysokogórskich plantacjach herbacianych na Sri Lance, które uznawane są za najczystsze na świecie, co roku dojrzewa czarna herbata Akbar. Zbierać ją mogą tylko kobiety, gdyż mają delikatniejsze i mniejsze dłonie od mężczyzn. Z krzewów herbacianych zbierane są wyłącznie 2-3 najmłodsze listki i pączek. Tylko delikatne, kobiece dłonie mogą podołać temu zadaniu, jednocześnie nie uszkadzając rośliny oraz nie gniotąc listków. Cejlońskie plantacje to jedne z niewielu, które pozostały wierne ręcznym zbiorom liści. Marka Akbar należy również do wąskiego grona herbat, które posiadają certyfikat cejlońskiego lwa. Znak ten, może otrzymać jedynie herbata, która nie tylko została zebrana, ale i zapakowana na Cejlonie, co gwarantuje, że nie straciła smaku i aromatu w trakcie transportu.

Chiński Pu- erh

Jest to czerwona herbata uprawiana na południu Chin. Jej smak jest bardzo gorzki, dlatego w wielu krajach dodaje się do niej aromaty. Przez Chińczyków nazywana jest smoczą herbatą. Znana jest także ze swoich właściwości odchudzających. Produkcja tej herbaty polega na ekspozycji na słońce świeżo zebranych listków herbacianych. Następnie liście podawane są procesom częściowej fermentacji i przykrywane materiałem, pod którym leżakują.

Chcąc wybrać najlepszy dla siebie rodzaj herbaty, warto zwrócić uwagę czy została ona wyhodowana, poddana obróbce i zapakowana w jednym miejscu. Pozwala to bowiem na zachowanie jej wyjątkowego aromatu.

Herbaciane zakupy – co wpływa na nasz wybór?

Herbata to produkt, który znajdziemy w większości polskich domów. Co jednak stoi za wyborem danego gatunku? Ile filiżanek tego wyjątkowego naparu pijemy dziennie? Marka „Czas na Herbatę” ponownie postanowiła sprawdzić, jak wyglądają herbaciane preferencje Polaków i w tym celu przeprowadziła badanie wśród swoich klientów. Co wykazały wyniki?

Czytaj więcej...

Grill na słodko? Czemu nie!

Polacy uwielbiają grillować. Kiedy tylko zza chmur wyjrzą pierwsze promienie wiosennego słońca, a temperatura wzrośnie powyżej 15 stopni, nietrudno w powietrzu wyczuć charakterystyczny zapach grillowanych potraw. Na rusztach królują kiełbasy, kaszanki, karkówki i coraz częściej warzywa. A co z owocami? Choć grill na słodko nadal dla wielu brzmi dość egzotycznie, warto wzbogacić swoje grillowe menu o owoce. Są pyszne i naprawdę proste w przygotowaniu. Sprawdźcie!

Czytaj więcej...

Wegańskie przysmaki z produktami marki KRESTO

Dieta wegańska zyskuje coraz większą popularność nie tylko z uwagi na towarzyszącą jej ideologię, ale i zdrowotne właściwości. Większość, z niezbędnych pozycji w menu weganina, można przygotować samodzielnie w domu. Z pomocą produktów marki KRESTO stworzymy wiele smakołyków jak choćby mleko roślinne czy pasty do kanapek.

 

Czytaj więcej...

Pożywne śniadania z płatkami marki Halina

Pierwszy posiłek w ciągu dnia zasadniczo wpływa nie tylko na nasze samopoczucie, ale także decyduje o sposobie trawienia i odpowiedzi organizmu na następne posiłki. Przygotowując śniadanie warto zatem sięgnąć po produkty lekkostrawne i pełne składników odżywczych. Idealnie w tej roli sprawdzą się płatki marki Halina, które oznaczają się szeregiem zdrowych właściwości oraz szybkością przyrządzenia. Do wyboru mamy płatki: owsiane (błyskawiczne, zwykłe, górskie), jęczmienne błyskawiczne oraz ryżowe błyskawiczne.

Czytaj więcej...